«Көзге Мэрхэмэтлелек атнасы» акциясе кысаларында

2017 елның 28 сентябре, пәнҗешәмбе

Яна  поселогын  чишмэлэр  уратып  алган. Кэзге «Мэрхэмэтлелек  атнасы»  кысаларында  Яна  поселок  мэдэният  хезмэткэрлэре  куп  кенэ чаралар  уткэрделэр. 8 чишмэнен  тешлэрне  сындырырлык  кэмештэй  саф  сулы  «Кызлар  чишмэсе» -диеп  аталганын  чистартырга  урта  мэктэпнен 6  класс  укучылары  белэн  берлектэ  тэштек.Чишмэ  юлын, анын  тирэ- юнен  чистартып, кышка  эзерлэп  калдыруны  укучылар  бик  телэп  башкардылар.Аннан  кала яр  буйларын,  урман  янын  чуп-чардан  арындырырга  да  авырсынмадылар.Кэзге  матурлыкка  сокланып,  саф хавага  хозурланып,  шаярышып  уйнадылар,  кэлештелэр.

Эшлэгэн  эшкэ  йомгак  ясап,  барчагызга  да  балаларнын  телэген  житкерэсе  килэ:Хэрмэтле апалар, абыйлар! Табигать  безне  туендыра ,узенэ  сыендыра,  сэламэтлегебезне  ныгытуда  зур  роль  уйный.Яшел  йортыбызны  пычратмыйк,саклыйк  хэм  яклыйк,  аны  тэзеклэндерудэ  уз   кэчебезне  кызганмыйк.Бу  хэр кешенен  изге  бурычы.

Ветераннар  советы  рэисе :Нурия  Абдуллина