Тукай муниципаль районы Советының XXXI утырышы үтә

2019 елның 25 марты, дүшәмбе
 29 март көнне, 9.00 сәгатьтә  Тукай муниципаль районы Советының XXXI утырышы үтә

Көн тәртибендә:

1. Тукай муниципаль районының 2018 елның гыйнвар-февраль аенда авыл җирлекләрендә үткән җыеннарында әйтелгән кисәтүләр һәм тәкъдимнәр буенча «юл картасы»ның үтәлеше турында.
2. Район Эчке эшләр бүлегенең 2018 ел эшчәнлеге буенча отчеты.
3. Авыл халкының эшлекле активлыгын күтәрү буенча 2018 елга нәтиҗә һәм 2019 елга бурычлар.
4. Тукай муниципаль районының балигъ булмаганнар белән эшләү һәм аларны яклау комиссиясенең эш йомгаклары турында.
5. Мәдәният – Тукай муниципаль районы үсешенең бер факторы.
6. Тукай муниципаль районы Советының «Татарстан Республикасы Тукай муниципаль районы балигъ булмаганнар белән эшләү һәм аларны яклау комиссиясе турында»гы карарына (№9/9, 27.12.2011 ел) үзгәрешләр кертү хакында.
7. Татарстан Республикасы Тукай муниципаль районы Кнәз авыл җирлегендә җирдән файдалану һәм төзелеш Кагыйдәләрен раслау турында.
8. Татарстан Республикасы Тукай муниципаль районы җирле үзидарә органнарының муниципаль норматив хокукый актларына һәм законнарына үзгәрешләр мониторингы үткәрү турындагы Нигезләмәне раслау турында.