2019 елның 7 мае, сишәмбе

Бөек Ватан сугышы ветераннары, тыл хезмәтчәннәре, Тукай районы әфганчылары республикакуләм  бәйрәм чарасында катнашты.Тукай районы башлыгы Фаил Камаев җитәкчелегендә делегация :Яңа Бүләктән Әхмәтҗанова Кифая, Биклән авылыннан Минегаян Юнысова, Бай Бүләктән Әскәр Хәбибуллин, әфганчылар Илдус Насыйров һәм Иске Абдулдан Нәкыйп Хафизов, хәрби комиссар Дамир Вәлиев, район социаль яклау бүлеге башлыгы Эльмира Ахунова  Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 74 еллыгын бәйрәм итүгә багышланган чарада катнаштылар.

"Хөрмәтле ветераннар! Сезнең тормыш-батырлык, фидакарьлек һәм Ватанга тугрылык үрнәге! Без ирек һәм бәйсезлек, хәзерге һәм киләчәк буыннарның чәчәк атуы өчен бик рәхмәтле. Сезгә чын күңелдән иминлек һәм сәламәтлек, озын гомер, туганнарыгыз һәм якыннарыгызның җылысы һәм мәхәббәте белән җылытып яшәвегезне телим», - дип мөрәҗәгать итте Татарстан Президенты ветераннарга.