сентябрь, 2017 ел
җомга

Альфия Когогина: Здоровая конкуренция и свобода предпринимательства – основа развития нашей экономики

7 сентября в Казани состоялось первое заседание межведомственной рабочей группы по повышению конкуренции на розничном рынке Республики Татарстан, созданной по поручению Президента Республики Татарстан Рустама Минниханова.

«Бердәм Россия» партиясе   Төбәк җәмәгать кабул итү бүлмәсендә РФ Дәүләт Думасы депутаты Әлфия Когогина  төбәк атнасы кысаларында гражданнарны кабул ите

11 сентябрь – Бөтенроссия аеклык көне буларак билгеләнә.. Шул уңайдан Кенәз мәдәният йорты хезмәткәрләре "Волонтер" отряды  членнары белән берлектә акция уздырды Әлеге акция алкоголизм чиренең фаҗигасен аңлату, яшь буынны бу Һәлакәткә китерүче гадәттән кисәтү, сәламәт яшәү рәвешен таныту максатында уза.

8 сентябрь - Халыкара укый-яза белү көне уңаеннан  Татарстан поселогы китапханәсе хезмәткәрләре  балалар энциклопедиясеннән күргәзмә оештырдылар

Кичә Бәтке авылында республика программасы кысаларында төзелгән универсаль спорт мәйданчыгы ачылды.

Комбайннар яңадан кырга чыкты, игеннәрне алырга аяз көннәр кирәк

Министрлыкта 2017 елның 8 аенда терлекчелек тармагы эшенә йомгаклар ясалды

Татарстан буенча Россия Пенсия фонды бүлеге караклыкның яңа төрләре турында кисәтә. Караклар телефон аша гражданнар турындагы мәгълүматларны ачыклый башлаган.

Бәтке  авылы мәдәният йорты агитбригадасы аграрияләр янында

Иң яхшы күрсәткечләргә ирешкән комбайнчылар Президент премиясенә дәгъва кылалар

Мәгълүмат авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсеннән 5 сентябрьгә алынды.