сентябрь, 2017 ел
сишәмбе

Альфия Когогина: «Принятие закона позволит защитить предприятия микро- и малого бизнеса в случае банкротства банков»

Сегодня, 12 сентября 2017 года, на заседании Комитета Государственной Думы по финансовому рынку депутаты рассмотрели законопроект, направленный на распространение системы страхования вкладов на лиц, относящихся к микро- и малому бизнесу.

«Агрокөч» АҖ “Чаллы-Бройлер” кошчылык фабрикасында кошларны тукландыру рационында шепкән (рыжик) маен куллану проектын гамәлгә ашыра. Шепкән Чаллы элеваторы комплексына керә торган рапс заводында эшкәртелгән. 37 тонна уңыштан 8,9 тонна май һәм 28,1 тонна сыгынты чыккан.

Иске Абдул авылында гомер кичергән  тыл хезмәтчәне Дәймә Габдрахман кызы Нуриева үзенең зур юбилеен-90 яшьлек гомер бәйрәмен каршылады.

Бу атнада, инде 16 сентябрьдән, тукайлылар өчен авыл хуҗалыгы ярминкәләре башланып китә. Гадәттәгечә, Тукай районы авыл хуҗалыгы товарлары җитештерүчеләр Яр Чаллы шәһәре Г. Тукай Яр буе урамындагы «Төзүче» стадионы мәйданына килә ала.

Иштирәк мәдәният йортында Бөтенроссия аеклык көнен билгеләп акция уздырдылар