ноябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Кыр эшләре тәмамланып кышка керер алдыннан барлык хуҗалыкларда да техниканы саклауга куялар, машина- трактор паркларында тәртип урнаштыралар һәм киләсе язда басуга чыгачак агрегатларны график нигезендә төзекләндерү эшләре башлана.17 ноябрь көнне техниканың бүгенге торышын тикшерү максатыннан районда махсус комиссия эшләде.

Район авыл хуҗалыкларында сөт җыеп тапшыру буенча оператив белешмә

16 ноябрь — Халыкара толерантлык көне

Мәләкәс авылы   «Питрау»ның балалар фольклор төркеменә ТР Президенты Рөстәм Миңнехановның 200 мең сумлык бүләк сертификатына ия булды

Мәләкәс авылы «Питрау» ансамбленең мәктәп укучылары«Үрнәк»   төркеме Казанда «Бәрмәнчек» дәүләт керәшен фольклоры ансамбленең ачылу сезонында катнашты.

10-12 ноябрьдә Алабугада кул көрәше буенча ТР чемпионаты үтте. Анда бөтен республикадан физик мөмкинлекләре чикле булган өлкәннәр җыелды.

Иске Теләнче авылында иң өлкән кеше,кадер-хөрмәткә лаек тыл һәм хезмәт ветераны Рәисә әби Сабирова шушы көннәрдә 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.