гыйнвар, 2018 ел
дүшәмбе

Хокук саклау органнарына карата ышануны арттыру, полиция хезмәткәрләренең абруен үстерү һәм Эчке эшләр органнарының кадрлар резервын әзерләү максаты белән Тукай районында Бөтенроссия күләмендәге «Студентлар десанты» дип аталган акция уздырыла.

Тукай районыннан фермерлар Максим Павлов һәм Вахит Тәхавиев хуҗалыгында 200 баш ат исәпләнә

Теләнче-Тамак мәктәп -интернат  укучылары арасында Инвалид балаларга профориентацион юнәлеш бирү һәм эшкә урнаштыруга ярдәм итү максатыннан  тугәрәк өстәл артында сөйләшу уздырды

Татарстан Республикасында минималь хезмәт хакы күләме турында БЕЛЕШМӘЛЕК

Татарстан дәүләт хезмәтләре порталында   әти-әниләре үзләре электрон чиратка кую турында алдан бирелгән гаризада онлайн-режимында балалар бакчасын үзгәртә ала

Яңа ел чыршыларын һәм территорияләрне бизәү буенча республикакуләм  бәйгегә  йомгак ясау буенча  комиссиясе утырышы узды

Теләнче-Тамак  мәктәп-интернатыннан язалар

25 гыйнвар көнне Яр Чаллы шәһәренең "ТИСБИ" югары уку йортында Россия күләмендәге инглиз җыры конкурсында Сәмәкәй  мәктәбе укучысы Сөләйманова Ләйлә 2нче дәрәҗәдәге диплом иясе булды.

Тукай муниципаль районының ришвәтчелеккә каршы комиссиясе агымдагы елның беренче утырышын уздырды. 2017 ел эшчәнлегенә йомгак ясау мәсьәләләре күтәрелгән әлеге җыелышта 2015-2020 елларга билгеләнгән муниципаль программа үтәлешенә тукталдылар.