март, 2018 ел

Фермерларга җитештергән продукцияне урнаштыру шартларын яхшыртырга җыеналар

Тукай районы Иске Җирекле, Шилнәбаш һәм Бәтке авылларында быел үз эченә бик күп мөмкинлекләрне алган ял һәм спорт мәйданнары төзеләчәк. Иҗтимагый урыннарны төзекләндерү республика программасын тормышка ашыру кысаларында һәр районда шушы территорияләрнең киләчәктә нинди булачагын күзаллаган проектлар буенча фикер алышулар бара.

14 марта көнне  Тукай  муниципаль районында  кече һәм урта эшмәкәрлек белән шөгелләнүчеләр катнашында "2017 ел нәтиҗәләре һәм 2018 елга бурычлар кабул итү"дигән  темага киңәшмә узды

Нәзир Гыймазетдинов «Үзем уйныйм, үзем җырлыйм» конкурсының «Иң үзенчәлекле җырчы» номинациясендә диплом белән бүләкләнде.

Бөтендөнья татар конгрессы быел өченче тапкыр татар җырлары башкаручыларының «Үзем уйныйм, үзем җырлыйм» төбәкара конкурсын уздырды. Ул Татарстан һәм Башкортстан Республикаларының халык артисты Фән Вәлиәхмәтов иҗатына багышлап үткәрелә. Я

20 март  көнне  8 дән 12.00 сәгатькә кадәр  республика Росреестр идарәсе «Бердәм кайнар линия көне” үткәрә  Шылтырату өчен  телефоннар Идарәнең рәсми сайтында (rosreestr.tatarstan.ru) граҗданнар мөрәҗәгате бүлегендә – “Кайнар линия”дә күрсәтелгән.

16 март көнне,Казан циркы реставрация һәм капиталь ремонт эшләреннән соң рәсми рәвештә ачылды. Ачу тантанасында Тукай районыннан да куп балалы һәм  уллыкка алган гаиләләрдан  балалар катнашты.

15 март  көненә, Тукай районында 100 йорт кулланышка  тапшырылган,11978 кв.метр (2017 елда бу сан ,январь-февраль айларына  ,53 йорт булган -7048 мең кв.м)

“Язгы изгелек атнасы” кысаларында Кнәз авыл җирлегендә «Чиста һәйкәл» дип исемләнгән акция уздырылды.