март, 2018 ел
дүшәмбе

Өстәмә белем бирү укытучылары арасында “Йөрәгемне балаларга бирәм” исемле республика конкурсының финал ярышлары узды. Анда   Новотроцкое  мәктәп каршында эшләп килүче"Объектив" тугәрэге җитәкчесе Катушенок Наталья  Анатольевна катнашты һәм дәрәҗәле Диплом белән бүләкләнде.

26 март көнне, Татарстан  поселогы китапханәсендә   күренекле татар язучысы, драматург, публицист, җәмәгать эшлеклесе Рабит Батулланың 80 яшьлек  юбилее уңаеннан  «Нужно показать трагизм эпохи»дигән китап кургәзмәсе ачылды. 2008 елда аңа Татарстан Республикасы Президенты М.Ш.Шәймиев Указы белән «Татарстан Республикасының халык язучысы» дигән исем бирелә.

Балаларның «Балкыш» сәнгать фестивале быел районда егерме беренче тапкыр үткәрелде

Әтнә  Дәүләт  драма театры  Кенәз мәдәният йортында һәм Тукай районы авылларында Сәет Шәкүровның ,1969 елда язылган ,«Туган туфрак» спектакленен  сәхнәдә курсәтте.

Район авыл хуҗалыкларында сөт җитештеру буенча оператив белешмә

Яшьләр  "Патриот" музеенда экскурсиядә булдылар

Калмия китапханәсендә балалар өчен «Без Толстойны укыйбыз» дип исемләнгән мавыктыргыч әдәби кичә үткәрелде.

Биклән авыл китапханәсендә гаҗәеп җылы очрашу, районкүләм зур шигърият бәйрәме үтте. Җирле шагыйрә, авылдашыбыз исеме белән «Рәзинә Сәетгәрәевада кунакта» дип аталган әлеге кичәгә район китапханәчеләре, тирә-күрше авыллардагы каләм тибрәтүчеләр, укучылар һәм укытучылар җыелган иде.