июнь, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Бу атнада Татарстанда эссе һава торышы сакланачак.  29 июнь көненә һава температурасы +24...+27   градус көндез,төнлә  +11..+14º тәшкил итәчәк.Көчле җил көтелә   . Ветер северный, северо-восточный 4-9 м/с, днем местами порывами до 13 м/с.  Минимальная температура воздуха ночью ,  максимальная температура воздуха днем +24..+27º.

Сулыклар янында ял иткәндә үз гомереңне һәм сәламәтлегеңне саклау өчен берничә гади  генә тыюлар турында истә тоту кирәк

Бүгенге көндә районда 18 яшькә кадәрге 160 инвалид бала исәпләнә. Мәләкәс авылында узган зур бәйрәмгә барысы да килә алмаган, билгеле. Сабан туенда 120дән артык сабый катнашты, аларның 41е – мөмкинлекләре чикле булган сабыйлар. Алар бәйрәмгә гаиләләре белән килгәннәр иде.

Татарстанда урманнарның гомум мәйданы 1 миллион 236 мең гектар. Республикада бу көннәрдә урнашкан 25- 30 градус эссе һава әлеге байлыкка да куркыныч тудыра.

Район хуҗалыкларында кышкы чорга терлек азыгы әзерләү дәвам итә. 26 июнь иртәсенә авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсеннән алынган мәгълүматлардан күренгәнчә, район буенча 1372 тонна сенаж, 1341 тонна печән һәм 40 тонна яфраказык әзерләнгән.