май, 2015 ел
җомга
Идел буе Болгар дәүләтенең Ислам динен рәсми кабул итү көне уңаеннан Рөстәм Минниханов мөрәҗәгать белән чыкты  21 май Татарстанда Идел буе Болгар дәүләтенең 922 елда Ислам диненрәсми кабул иткән көне буларак билгеләп үтелә.

4 айда Татарстанда 374 мең тонна сөт һәм 120 мең тонна ит җитештерелгән. Бу саннар Казан ветеринария академиясендә зоотехника һәм ветеринария медицинасы актуаль мәсьәләләренә багышланган Халыкара фәнни конференциядә белдерелде. Фәнни форум Н.Э.Бауман исемендәге Казан дәүләт ветеринария медицинасы академиясендә зоотехник белем бирүгә 85 ел тулуга багышлана.

Июндә рәсәйлеләрне тагы 3 көнлөк ял  көтә-11,12 һәм 13 июнь ял көннәре булачаҡ.

Татарстан синоптиклары фаразларына караганда, иртәгә республика буенча 33 градуска кадәр аномаль эссе булачак һәм урманнарда янгын чыгу куркынычы зур. Моннан тыш, төнлә һәм көндез Татарстан буенча яшен һәм 15-20 м/с тизлектә җил булуы көтелә.

Бүген,29 майдан Сыйфатлы һәм үтемле медицина ярдәме күрсәтү буенча гражданнарның хокукларын яклау максатыннан   «кайнар линия» телефоны эшли башлады

«Үз теләгем белән армиягә барам», – дип горурланып әйтәләр хәрби хезмәткә чакырылучы егетләр

Штраф тләүдән качып калып булмый
21-24 майларда Болгар  шәһәрендә  XII  авыл яшьләре «Сәламәтлек» спартакиадысында ирләр арасында мини-футбол ярышларында Круглое Поле   поселогы  футболистлары призлы 2нче урынга ия булдылар