март, 2018 ел
чәршәмбе

Районның  ЮХИДИ бүлеге һәм мәктәптән тыш эшләр үзәге, Мәләкәс мәктәбендә  яшь хәрәкәт инспекторлары арасында үткәрә торган “Имин тәгәрмәч” конкурсы  бәйгесен уздырды .Бу бәйге ЯИХ (ЮИД)   оештырылуга    45ел тулу уңаеннан узды

Шушы көннәрдә Россия Федерациясе АПК хезмәткәрләренең Татарстан Республикасы һөнәр берлеге оешмасы президиумының утырышы узды. Чарада АПК хезмәткәрләренең республика һөнәр берлеге рәисе Фәридә Гарифуллина, районнарның һәм эре башлангыч һөнәр берлекләре оешмаларының рәисләре катнашты.

Районда республикакуләм “Татарстан Республикасында мәдәни мирас объектлары турында” дигән бәйгенең муниципаль этабы узды.

«Тукай районы үсеше белән Яр Чаллы шәһәре үсеше тыгыз бәйләнештә»

Агымдагы елның , 2 апрелендә   Тукай муниципаль районы Советының XXIV утырышы үтә ,башлана 10.00 сәгатьтә

Балаларның «Балкыш» сәнгать фестивале узды

В.И. Вернадский исемендәге дәүләтнеке булмаган экология фонды   «Яшел яз -2018» исеме астында , 21.04-21.05.2018елда, экологик өмәдә катнашырга чакыра

Татарстан Республикасында әйләнә-тирә мохитне  төзекләндерү,иминлек  тәэмин итү мәсьәләләре буенча Дәүләт  хезмәте  Шәхси кабинет аша  халыктан сораштыру  уздыра  .Сезне ,Сайтта сораштыруда катнашырга чакырып калабыз!