сентябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Европа татар яшьләре форумы узачак көннәр тәгаенләнде. Чара быел 29 сентябрь-1 октябрь көннәрендә Германия башкаласы – Берлинда булачак.

Бәтке   авылында гомер итүче ,тыл ветераны Донская Анна Алексеевнага  90 яшьлек олы юбилее уңаеннан Россия Президенты Владимир Путинның котлау хаты тапшырылды.

Тукай районы аграрийлары бәрәңге алуга кереште

Балигъ булмаган балаларны тәрбияләүче пенсионерларның, шулай ук баласы студент булган әти-әниләрнең пенсиясе арта.

15- 18 сентябрь  «Волга» яшьләрм «Мы – это мир!»дигэн  Медиафор уза

Түбән Суык-Су җирлегенә караган авылларда зурлап Корбан Гаите бәйрәме билгеләп үтелде

1 сентябрь көнне Түбән Суык-Су авыл мәктәбендә белем көненә багышланган тантаналы линейка үтте.

2017/2018 уку елында мәктәптә барлыгы 167 укучы укыячак. 1 класска 23 бала укырга керде.

Татарстан республикасы көнендә, Халыклар дуслыгы фестивалендә Кенәз авыл китапханә хезмәткәрләре Дуслык турында китап кургәзмәсе оештырды.

Тубән Суыксу  авылы  мәчетендә  27 нче август көнне зур өмэ утте.

3 сентябрь   көненә Тукай районы буенча кыр эшләре көндәлеге