декабрь, 2017 ел
чәршәмбе

11 декабрьдә Тукай муниципаль район Советының егерменче утырышы үтте. Анда хокук саклау һәм күзәтчелек органнары җитәкчеләре, мәгариф, авыл хуҗалыгы, район башкарма комитеты, палата рәисләре, иҗтимагый оешмалар вәкилләре һәм массакүләм-мәгълүмат чаралары вәкилләре катнашты. Утырышка 45 депутатның 41е килде. Утырышны муниципаль район башлыгы вазифаларын вакытлыча башкаручы Рөстәм Закиров алып барды.

12 декабрь көнне Түбән Суык-су авылында яшәүче хезмәт ветераны Сираҗиева Маһия Гиляҗетдин кызы 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте. Аны котларга Тукай районы администрациясе башлыгы ярдәмчесе  Наврозова Ә.З, Түбән Суык-су авыл җирлеге башлыгы Ихсанов Ф.Г. килделәр. Маһия әбине котлап, саулык-сәләмәтлек теләп, бүләкләр тапшырдылар.

14 декабрь көнне  ә РФ Тикшерү комитетының ТР буенча тикшерү идарәсе Тукай районара тикшерү бүлеге җитәкчесе, юстиция подполковнигы Роман Шипков Кече Шилнә авыл җирлегенең администрация бинасында  халыкны кабул итә

Тукай муниципаль район  Советының чираттагы   сессиясе узды

22-23 декабрьдә Мәскәүдә "Бердәм Россия"нең  XVII съезды уза. Анда Татарстаннын "Бердәм Россия" төбәк бүлеген  XXVII конференция җыены  делегат итеп Тукай районыннан Сафина Резиданы тәгдим итте