апрель, 2018 ел
сишәмбе

26 апрель көнне Кузкәй мәдәният йортында"Мәңге яши Тукай безнең куңелләрдә! " дигән   районкуләм чара уза

17-22 апрель көннәрендә ,Яр Чаллы шәһәрендә   пенсионерларның "Өченче буын” VIII Республикакуләм  спартакиаданың беренче этабы узды

Татарстанда кешеләрнең  54%   күчемсез мөлкәтне  ипотекага ала

Татарстанда 2018 елның 1 маеннан хезмәт хаклары арта. Федераль закон нигезендә билгеләнгән минималь хезмәт хакы түләве 11 мең 163 сумны тәшкил итә.

Муниципаль хезмәткәрләр үзләренең һөнәри бәйрәмен билгеләп үттте .Районда да, шул уңайдан узган атнада Сосновый Бор поселогы спорт комплексында муниципаль хезмәткәрләрнең II район спартакиадасы узды.  Ярышларны Тукай муниципаль районы аппарат җитәкчесе Әсхәдә Наврозова ачып җибәрде. Һәм, спортчыларны сәламләп, республика күләмендә үткәрелүче муниципаль хезмәткәрләр спартакиадасында тукайлыларның мактаулы III урын алуларын билгеләп үтте.

Тукай районы муниципаль хезмәткәрләр спартакиадасы җиңүчеләре билгеле.

Илназ Рамазанов Тамбов шәһәрендә Россия беренчелегенә билбау көрәше ярышларда   көмеш медаль белән бүләкләнде. Тренеры Марат Мөхәммәдиев

Тукай районы буенча  салым инспекторы  вазифаларын  Энҗе Әхәт кызы Кыямова башкарачак.

22 апрель көнне Иштирәк авыл жирлеге,Авлаш авылында яшәүче  Паладиев Михаил Кирилловичка  90 яшь тулды  .