Ана капиталы сертификаты 6 тукайлы гаиләсенә тапшырылды

2016 елның 29 сентябре, пәнҗешәмбе

Бүгенге көндә Тукай районының 2.242гаиләсенә пенсия фондында ана капиталы тапшырылды, шул исәптән, аларның2.027 ана капиталы акчаларын өлешчә яки тулаем файдаланган инде.

Искә төшерәбез, ана капиталы программасы ике елга озынайтылды. Аны 2018 елның 31 декабренә кадәр туган яки уллыкка (кызлыкка) алынган икенче һәм аннан соңгы бала өчен алырга мөмкин. Шул ук вакытта, аннан файдалану вакыты чикләнми.

Шулай ук ана капиталы акчасының 25 мең сумын бер тапкыр акчалата алырга мөмкин. аны алу өчен гаризаны хәзер Россия Пенсия фонды сайтында гражданинның шәхси кабинеты аша бирергә мөмкин.