Иске Җирекле авылында " ТАССРның 100 еллыгы» паркында 445 чыршы утыртылды

2019 елның 18 апреле, пәнҗешәмбе

Бүген, 17 май көнне, Тукай районының Иске Җирекле авылында " ТАССРның 100 еллыгы» паркында 445 чыршы утыртылды. Агачларны Иске Җирекле авылы халкы, Мәләкәс авыл җирлеге депутатлары, «Яшьлек» мәдәният йорты  һәм «Тургай» балалар бакчасы хезмәткәрләре утыртты . Чарада Тукай муниципаль районы башлыгы урынбасары Закиров Рөстәм Илдус улы катнашты.

Парк проектын ТР Президенты ярдәмчесе Наталья Львовна Фишма төзеде, эшне Газстройсервис компаниясе башкарды. ТР Президенты Рөстәм Миңнеханов йөкләмәсе буенча Архитектура десанты – архитекторлар командасы булдырылды, ул алдан өстәмә белем бирү программаларын узганнан соң, шәһәр мохитенең теге яки бу мәдәни рекреация объектларын төзүдә һәм төзүдә актив катнашып, Парклар һәм скверлар программасын гамәлгә ашырып, республика районнарына юл тотачак.

Бу парк, яшь гаиләләрнең балалар, өлкән буын кешеләре, Иске Зирекле авылының иң яраткан ял итү урыннарының берсе булачак