Круглое Поле поселогында Сабантуй булып узды.

2019 елның 17 июне, дүшәмбе

Круглое Поле поселогында халкыбызның яраткан бәйрәме-Сабантуй булып узды. Быел бәйрәмен бистәдә яшәүчеләр белән Җир һәм милек мөнәсәбәтләре палатасы Рәисе вазыйфаларын башкаручы Яббаров Илмир Назыйф улы каршы алды.

Сабантуйны ачып, Круглое Поле авыл җирлеге башлыгы Низамиева Эльмира Роберт кызы барыбызны да Сабантуй бәйрәме белән котлады һәм иң яхшы хезмәтчәннәрне Рәхмәт хатлары белән билгеләп үтте.

Һәр кеше күңеленә хуш килгән шөгыль таба алды. Балалар һәм яшүсмерләр үз тирәсенә волейбол, гер спорты, армрестлинг, дартс, аркан тартышу, капчык белән көрәшкән спорт мәйданчыклары җыйдылар.

Ә иң күңелле чара, әлбәттә, мәйдан үзәгендә күпләрне берләштергән милли көрәш «Көрәш». Баһадирларның мавыктыргыч ярышлары мавыктыргыч һәм көрәш рухы белән аерылып торды. Нәтиҗәдә Сабантуй батыр иясе төп бүләк-тәкә белән билгеләнде. Ул-Гайнетдинов Альберт Рәфгать улы.

Сабантуйда катнашучыларның берсе дә бүләксез калмады. Сабантуй бик күңелле үтте!