"100 ел эчендә Татарстанның 100 легендар бренды" проекты

2020 елның 20 феврале, пәнҗешәмбе

2020 елда «Комсомольская Правда» нәшрият йорты вәкиллеге тарафыннан «Татарстанның 100 ел эчендә 100 легендар бренды» проекты тормышка ашырыла. Ул ТАССР төзелүнең 100 еллыгын бәйрәм итүгә багышланган һәм легендар гомумреспублика һәм район брендларын сайлау буенча халык онлайн-тавыш бирүне үткәрүне күздә тота. Аның нәтиҗәләре буенча республиканың уңышларын гәүдәләндерүче 100 бренд сайлап алыначак. Проектта катнашу өчен гаризалар бирү мөмкинлеген Татарстанның барлык предприятиеләре һәм оешмаларына карарга була.

Тавыш бирү 2 этапта:  http://100brand.ru сайтында уза

1.      «Легендар гомумреспублика брендлары» (тармаклар буенча тавыш бирү) тавыш бирү 2020 елның 20 гыйнварыннан 21 февраленә кадәр үткәрелә.

2.      «Районнар буенча Легендар брендлар» тавыш бирү 2020 елның 1 мартыннан 31 мартына кадәр узачак.

Игътибар итегез, тавыш бирүгә инде үз эшчәнлеген туктаткан дәгъвачы чыгарылырга мөмкин. Әмма моның район икътисады, мәдәни һәм иҗтимагый тормышы өчен әһәмиятле булган зур тарихлы оешмалар булуы мәслихәт.

Район буенча тавыш бирүнең икенче этабында катнашырга тәкъдим ителгән оешмалар буенча тәкъдимнәр булганда, аларны турыдан-туры «Комсомольская Правда» нәшрият йортына 2020 елның 21 февраленә кадәр җибәрергә мөмкин.
tatarstankp@ya.ru электрон почтасы  буенча җибәрергә кирәк, консультацияләр өчен контакт номеры – (843) 528-20-30.