"Агрокөч " АҖендә Авыл хуҗалыгы һәм эшкәртү сәнәгате хезмәткәрләре көнен билгеләп үттеләр.

2020 елның 16 октябре, җомга

"Агрокөч  " АҖендә Авыл хуҗалыгы һәм эшкәртү сәнәгате хезмәткәрләре көнен билгеләп үттеләр.
Бәйрәм Яр Чаллы шәһәренең «Энергетик» мәдәният сараенда узды.

«Агрокөч» АҖ хезмәткәрләрен Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров, «Агрокөч» холдингы Директорлар советы рәисе Илшат Фәрдиев, «Агрокөч» АҖ генераль директоры Светлана Барсукова һәм Тукай муниципаль районы башлыгы Фаил Камаев котладылар.

Авыл хуҗалыгы министры Марат Җәббаров үз чыгышында Татарстанда авыл хуҗалыгы үсешенә Идел буенда алдынгы авыл хуҗалыгы җитештерүчесе һәм Россиянең иң эре агрохолдингларының берсе – Агросила зур өлеш кертә, дип билгеләп үтте. «АГРОСИЛА» холдингы составына керүче предприятиеләр Татарстан һәм Россия агросәнәгать комплексының мөһим элементлары булып торалар. "Чаллы-Бройлер «кошчылык комплексы кош ите җитештерү буенча федераль лидерлар рәтенә керә,» Зәй шикәре «заводы-Россиядә шикәр комы җитештерүче әйдәп баручы предприятиеләрнең берсе. Холдингның орлык заводы Россиядә иң эреләрдән санала, бүгенге көндә завод Россиядә аналогларга ия түгел. Катнаш азык заводы Татарстан Республикасының һәм Идел буеның башка регионнарының ит һәм сөт җитештерүләрен тәэмин итә.

Әмма иң мөһиме, теләсә кайсы предприятиедәге кебек үк, әлбәттә, көндәлек хезмәтләре белән предприятие һәм тармак үсешенә өлеш кертүче кешеләр. Агрокөчнең җитәкче составы һәм белгечләренең җаваплылыгы, инициативалылыгы, яңа, кыю карарлар кертергә һәм катлаулы мәсьәләләрне хәл итәргә әзерлеге белән аерылып тора.

Чын күңелдән сезгә алга таба уңышлар һәм яңа казанышлар, ирешелгәннәрдә генә тукталып калмауларын һәм авыл хуҗалыгы җитештерүенең нәтиҗәлелеген арттыру, санлы технологияләр кертү, экспортны арттыру, федераль һәм дөнья базарларында позицияләрне көчәйтү буенча эшне дәвам итүләрен телим.
Ышанам ки, болар барысы да сезнең кулда, чөнки Агросила - чын профессионалларның бердәм командасы, анда һәр белгечнең өлеше бәяләнә, перспективалы инициативаларга ярдәм ителә һәм алдынгы технологияләр кертелә.

Чара барышында «Агрокөч»АҖнең алдынгы хезмәткәрләре бүләкләнде.