Авыл хуҗалыгының 100 еллык тарихы турында Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының «Сынаулар һәм җиңүләр гасыры " китабында укырга мөмкин

2020 елның 22 октябре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының 100 еллыгына багышланган китапның «Сынаулар һәм җиңүләр гасыры.Җир һәм кешеләр тарихы"дигән  китап барлыгы  турында хәбәр итә.

Авыл хуҗалыгы һәм эшкәртү сәнәгате хезмәткәре көне уңаеннан бу китап Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнехановка тапшырылга.

"Җир һәм кешеләр тарихы " дигән темага багышланган китапны  Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы сайтында карарга мөмкин.

Бу китап - Татарстанның авыл хуҗалыгының гасырлык тарихын гомумиләштерү омтылышы, ул  Татарстанның   100 еллык юбилеена багышланган.

Китап гаять мөһим һәм җаваплы миссияне башкарган — республика халкының азык-төлек иминлеген тәэмин иткән кешеләргә багышлана.

Китапның төп бурычы-укучыларны Татарстанның аграр секторының бүгенгесе һәм киләчәге турында белүнең ничек мөһим икәнлеге турында уйланырга этәрү. Бу басмада бик күп кызыклы һәм файдалы мәгълүмат табарга була, ул милли намусыбызның һәм горурлыгыбызның документаль дәлиле буларак сакланачак һәм буыннан-буынга тапшырылачак.

Китап укырга Читать книгу