Эшмәкәрләр өчен!!«Тикшерелгән бизнес» интернет-ресурс эшли.

2021 елның 16 апреле, җомга

Хөрмәтле эшмәкәрләр!

Исегезгә төшерәбез, гамәлдәге законнар таләпләре турында бизнеска оператив мәгълүмат бирү максатыннан «Тикшерелгән бизнес» интернет-ресурс эшли. provbiz.ru

Әлеге ресурс 2017 елда Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы һәм Татарстан Республикасы Прокуратурасы инициативасы белән оештырылды.
"Тикшерелгән бизнес" ның контроль-күзәтчелек органнары белән багланышлары җайга салынган, алар проблемалы мәсьәләләрне җентекләп аңлаталар, типик хокук бозулар һәм аларны булдырмау ысуллары турында мәгълүмат белән уртаклаша. Шуның аркасында, бүген сайтта provbiz.ru эшкуарлар өчен 800ләп тәртип бозу һәм аларны булдырмау ысуллары буенча файдалы белемнәрнең уникаль базасы тупланган. Шулай ук сайтта 2250дән артык сорау-контроль-күзәтчелек органнары белән хезмәттәшлек итү барышында эшмәкәрләрдә килеп туган хәлләр буенча җавап җыелган.
Эшлекле климатны яхшырту һәм контроль-күзәтчелек органнары тарафыннан административ басымны киметү максатларында «Тикшерелгән бизнес» интернет-порталында «кире элемтә модуле» интерактив сервисы (алга таба - сорашып белешүче) эшли башлады.
Алынган кире элемтә инспекторларның визитыннан бизнесның канәгать булу дәрәҗәсен аңларга, тикшерүләр үткәргәндә контроль-күзәтчелек органнары тарафыннан рөхсәт ителгән хокук бозуларны ачыкларга мөмкинлек бирәчәк. Кире элемтәне алуның әлеге механизмы контроль-күзәтчелек чараларын оештырганда контрольне оештыруның үтә күренмәле кагыйдәләрен билгеләү максатларында эшмәкәрләрнең хокукларын яклау дәрәҗәсен тәэмин итәчәк.

Сораштыруда катнашучылар белән түбәндәге сылтама буенча танышырга мөмкин: https://provbiz.ru/news/opros-predprinimatelej-po-itogam-vzaimodejstviya-s-nadzornymi-organami/.