"Аланда мавыктыргыч җәнлекләр" дигән чара уздырды

2021 елның 14 мае, җомга

14 май көнне Тукай районы "Шәфкать» халыкны социаль тәэмин итү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсе социаль педагогы Тарынчева А.М.  «Очумелые ручки» клубы программасы кысаларында социаль хезмәт алучы балигъ булмаганнар  өчен"Аланда мавыктыргыч җәнлекләр" дигән чара уздырды

Программа буенча эш сәнгать төрләре турында элементар күзаллауларны һәм төрле материаллар белән эшләү күнекмәләрен формалаштыруга, хезмәт һәм иҗатның төрле төрләренә карата уңай җайланмалар формалаштыруга юнәлдерелгән,шулай ук  яшьтәшләр белән уртак эшчәнлеккә ихтирамлы мөнәсәбәт тәрбияләү, пөхтәлек, хезмәт сөючәнлек, максатчанлык тәрбияләү. Әлеге чарада 5 балигъ булмаган бала катнашты, аларның 5се социаль хезмәт алучылар.