Яшь дизайнерлар фестивалеузачак

2021 елның 26 июле, дүшәмбе

2021 елның 28-30 август көннәрендә Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгы «Татарстан халыклары Яшьләр Ассамблеясы» төбәк иҗтимагый оешмасы белән берлектә этник компонентлы яшь дизайнерлар фестивален гамәлгә ашыра. Проектның максаты-Россия территориясендә яшәүче халыкларның мәдәнияте һәм гореф-гадәтләре белемнәрен актуальләштерү өчен, Россия халыкларының этник элементлары белән заманча кием-салым тамашасы аша яшьләр мохитендә мәйданчык булдыру.
Фестиваль Казанда 18-35 яшьлек катнашучыларны җыя. Катнашуның мәҗбүри шарты-коллекция яки коллекция эскизларының этник компонентлы булуы. Чара кысаларында Россиянең алдынгы дизайнерлары эшләрен тәкъдир итү һәм мастер-класслар, продукцияне базарга чыгару һәм төргәкләү буенча воркшоплар, потенциаль кулланучылар белән эшләү планлаштырылган.
Уку нәтиҗәләре буенча эксперт жюрилары каршында иң яхшы проектларны яклау булачак. Иң яхшы товарлар Республика көнендә шәһәрнең үзәк мәйданчыкларының берсендә Экомаркетта тәкъдим ителәчәк. Проектның партнерлары: Росмолодежь, Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгы, «Evolution» креатив агентлыгы, Татарстан Республикасы Сәүдә-сәнәгать палатасы.
Гаризалар 2021 елның 15 августына кадәр сылтама буенча кабул ителә https://forms кgle/Vw8pgKouUyEVTo878.