Яшьләр туристик форумы 2021 елның 7-10 августы

2021 елның 26 июле, дүшәмбе

2021 елның 7-10 август көннәрендә Яшьләр туристик форумы узачак.Форумда Россия һәм Татарстан Республикасының бөтен районнарыннан 250 дән артык катнашучы, шулай ук 35 Россия һәм чит ил спикеры, төрле өлкәләрдәге экспертлар: туроператорлар һәм туроператорлар, әйдәп баручы медиа һәм трэвел-блогерлар, инвесторлар һәм ИТ-компанияләр, HORECA һәм туризм өлкәсендә хакимият органнары вәкилләре, кунакчыллык экспертлары һәм профессиональ сәяхәтчеләр катнашачак.

Форумның төп бурычлары-яшьләр арасында эчке туризмны үстерү, туризм өлкәсендә яшь инициативаларга ярдәм итү, яшь журналистларны һәм сәяхәт һәм туризм өлкәсендә сыйфатлы һәм кызыклы контент булдыру буенча трэвел-блогерларны әзерләү һәм укыту, Россиянең аз билгеле туристлык локацияләренә туристлар агымын җәлеп итү максатыннан территорияләрне үстерү буенча яңа форматлар һәм интерактивлар булдыру.

Катнашучыларның яше:
18-35 яшь, Яшь эшмәкәрләр, блогерлар, журналистлар, җәмәгать лидерлары, профильле студентлар һәм белгечләр, кунакчыллык тармагы вәкилләре.

Форумның төп юнәлешләре:
1. Травел-блогинг: булдыру вирусного Контент, инфоповодов, өйрәнү үзенчәлекләрен алга җибәрү территориясе.
Юнәлешнең төп кейсы: Татарстан Республикасы районнары буенча репортажлар һәм медиа контент булдыру.
2. Татарстан Республикасы районнарында туристик инициативалар буенча белем бирү программасы (маршрутлар/экскурсияләр/объектлар: турпродуктны ничек төзергә, туристларны ничек җәлеп итәргә һәм хезмәт күрсәтергә, Татарстанның нинди туристлык төрләре бар, үзенчәлекләре).
Юнәлешнең төп кейсы: әзер турпродуктка татарстан районы өчен үз проектыңны төрү, партнерлар табу.
3. Туристлар өчен вакыйга һәм интерактив программалар (ретритлар/лагерьлар/бәйрәмнәр/фестивальләр: туристлар белән хезмәттәшлекнең яңа форматлары, чараларны гамәлгә ашыру процесслары, туристлар белән үзара хезмәттәшлек, монетизация модельләре, алга таба мавыктыру каналлары).
Юнәлешнең төп кейсы: Татарстанга туристларны җәлеп итүнең яңа формаларын эшләү.

Форум Форматы:
* Нетворкинг: катнашучыларның үзара танышуы, командаларга бүленеше;
* Белем бирү программасы: экспертлардан һәм спикерлардан лекцияләр, мастер-класслар һәм практикумнар;
* Күчмә сессияләр: Татарстан Республикасының туристик объектларында булу;
* Проектлау: командаларда эшләү, проектларны яклау өчен әзерләү;
* Проектларны яклау: питч сессиясе, кире элемтә алу, партнерлар эзләү;
* Мәдәни программа: кичке концертлар, спорт чаралары.