гыйнвар, 2015 ел
җомга
  Кнәз авыл җирлегендә дә шәхси эшмәкәр Хуршед Муродов һәм җирлек башлыгы Тамара Белова Кыш бабай һәм Кар кызы белән бергәләп инвалид балаларны Яңа ел күчтәнәчләре белән сөендерделәр. Иганәчеләр дүрт бала – Альберт Шәрәфиев, Данил Рәхмәтуллин, Даниил Кащеев һәм Руслан Гайнетдиновның өйләрендә булдылар.

Һәр елны Яңа ел бәйрәмнәре чорында район Эчке эшләр бүлеге хезмәткәрләре «Полиция Кыш бабае» акциясендә катнаша. Алар бу көннәрдә аз керемле, социаль яктан авыр хәлдә калган гаиләләрдә яшәүче балаларга хәйрия ярдәме күрсәтәләр.

29 декабрьдә Тукай муниципаль районы Советының дүртенче чираттан тыш утырышы узды. Утырышны муниципаль район башлыгы В. Хаҗиев алып барды.
 Көн тәртибенә 2014 елның 16 декабрендә кабул ителгән «Тукай муниципаль районының 2015 елга һәм 2016, 2017 елларның планлы чорына бюджет турында»гы 34/2 номерлы карарына үзгәрешләр һәм өстәмәләр кертү турындагы мәсьәләсе куелган иде.
 Т укай муниципаль районының  дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе”Шәфкать” үзәге  х 30 декабрь кэнне  балигъ булмаган 60 бала белэн  Чыршы бэйрэме уздырды.
Инвалидлар -картлар йортында Яна ел бэйрэме
31 декабрь кэнне    Княз мэдэният йортында  «Чудеса  новогодней  ночи» дигэн бал-маскарад  узды.
 Т укай муниципаль районының  дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе”Шәфкать” үзәге  хэм волонтерлары "Кыш бабай котлавы" дигэн акция уздырдылар .

З0 нчы декабрь көнне Боерган авылы китапханәсендәИсәнме,  яңа китап!” дип исемләнгән түгәрәк өстәл янында әңгәмә уздырылды. ӘңгәмәгәКызыл калфакбалалар бакчасында тәрбияләнүче балалар чакырылды