апрель, 2016 ел

Тыл Ветераны Вильданова Әминә апа

Бәләкәй генә буйлы Әминә апа Вильданова Сарман районы Казаклар авылында 1930 нчы елның  19 нчы гыйнварында дөньяга килә. Бик сәламәт булып тумау сәбәпле, белем ала алмый.

Казанның "Корстан " мәдәни-күңел ачу комплексында "Ел хәйриячесе" республика конкурсының тәүге җиңүчеләрен бүләкләде.Бу чарада  безнең районнан район башлыгы Васил Хаҗиев,Күзкәйдән күп балалы гаилә Мурдинар катнашты. Бүләкләнүчеләр арасында     «Предприятия малого бизнеса» номинациясендә җиңү яулаган    ООО «Гигант»хуҗалык җитәкчесе  Имамов Риф Ханиф улы да бар иде,

Мин Калимуллин Айназ Айдар улы Теләнче - Тамак  авылында урнашкан картлар һәм инвалидлар йортына һәрдаим килеп торам.  Килгән саен   пөхтә генә, түбәтәй киеп, моңсу күзләрен тәрәзәгә төбәгән  бабайга игътибар итәм. Түзмәдем,  килеп исәнләштем, хәлләрен  сораштым һәм без әңгәмә корып җибәрдек.

Торган жиребезне гэлбакча итик