февраль, 2017 ел
җомга

Февральдә дә, майда да тоташ ял итүләр дәвам итә. Бу юлы 1 гыйнвардагы ял көне 24 февральгә күчерелде. Шул сәбәпле 4 көн рәттән ял итәбез. 23, 24, 25, 26 февраль – ял көннәре булачак.

Межрайонная ИФНС № 9 по РТ сообщает, что если в 2016 году у физического лица впервые возникло право на налоговую льготу в отношении налогооблагаемого недвижимого имущества или транспортных средств, то налогоплательщик может заявить об этом в любой налоговый орган.

1 апрельгә кадәр районның авыл хуҗалыгы предприятиеләрендә язгы чәчүгә чыгасы барлык техника ремонтланып беткән булырга тиеш.

«ТМИМ» ҖЧҖ генераль директоры Феликс Дәүләтшинга Татарстан Республикасы Тарихи һәм мәдәни һәйкәлләрне торгызу фондының Рәхмәт хаты тапшырылды.

Алар Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының Почет грамотасы белән бүләкләнделәр.

Сәйдәшев исемендәге авыл хуҗалыгы предприятиесенең машина белән саву операторы Раушания Сәгыйдуллинага – «Татарстан Республикасының атказанган авыл хуҗалыгы хезмәткәре» дигән исем бирелде

ТР Президенты Указы нигезендә, «Кама» агрофирмасы механизаторы Фәнис Харисовка – «Татарстан Республикасының атказанган механизаторы" исеме бирелде

15 февраль көнне Иске Абдул авылында Совет гаскәрләренең Әфган җирләреннән чыгару көненә багышланган бәйрәм тантанасы узды.

Марат Флүс улы Әгъләҗевка , «Татарстан Республикасының атказанган мелиораторы» дигән мактаулы исем таныклыгы һәм күкрәк билгесе  тапшырылды.

Район авыл хуҗалыкларында сөт җыеп тапшыру буенча оператив белешмә