Тукай муниципаль районының «Шәфкать» үзәге психологы йөкле хатын-кызлар     белән чара үткәрде

2019 елның 6 сентябре, җомга

04 нче сентябрь 2019 нче ел «Тукай муниципаль районы «Шәфкать» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе психологы Ләйсән Насырова «Тукай үзәк район хастаханәсендә»  «Бала табуга психологик әзерлек» темасына яңа туган баласын кабул итәргә шикләнгән хатын-кызларга социаль ярдәм күрсәтү буенча гамәли дәрес үткәрде.

Йөкле хатыннар белән практик дәресләр бала табуга психологик әзерлеккә юнәлдерелгән иде. Дәреснең төп бурычлары-бала табу вакытында үз-үзеңә ярдәм итү ысуллары белән таныштыру, эмоциональ йөкле хатын-кызны бала табуга әзерләү.

Әлеге чарада 13 йөкле хатын-кыз катнашты.

Практик дәрес вакытында психолог «Йөклелек һәм бала табу» гамәли күнегүе үткәрде, ял итү, массаж, сулыш куллану кирәклеген аңлатты.