Әлфия Когогина: Безнең бурыч: федераль максатчан һәм дәүләт программаларында катнашу

2017 елның 26 декабре, сишәмбе

25 декабрь  көнне  Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Татарстан Республикасыннан Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Федерация Советы әгъзалары һәм Дәүләт Думасы депутатлары белән очрашты.Рөстәм Миңнеханов билгеләп үткәнчә, депутат корпусының өстенлекле бурычлары үзгәрешсез кала. Бу – Татарстан мәнфәгатьләрен яклау буенча максатчан закон чыгару эшчәнлеге һәм республиканы федераль максатчан һәм дәүләт программаларына максималь кертү.

«За 2017 год в Республику Татарстан из бюджета Российской Федерации привлечено 84 млрд рублей, из которых 32 млрд рублей (почти 40%) – рабочей группой, руководство которой возложено на меня. Это средства по программе «Развитие промышленности и повышение ее конкурентоспособности», инвестиционная программа ПАО «Газпром», программе развития моногородов и привлечение средств по линии Фонда развития промышленности. Благодарю коллег, правительство Татарстана, представителей промышленных предприятий и предпринимательского сообщества республики, за совместную работу!» – прокомментировала депутат Государственной Думы Российской Федерации, заместитель председателя Комитета Госдумы по экономической политике, промышленности, инновационному развитию и предпринимательству Альфия Когогина.

Республика Россия Федерациясенең 26 дәүләт программасында һәм 17 федераль максатчан программасында катнаша.