«Сугыш хатын-кыз өчен түгел...» проекты кысаларында

2020 елның 6 апреле, дүшәмбе

Социаль-гуманитар проектны тормышка ашыру кысаларында массакүләм чаралар үткәрүне чикләү белән бәйле рәвештә, «Сугыш хатын-кыз өчен түгел...» Бөек Ватан сугышы ветераннарына, шул исәптән Бөек Ватан сугышы ветераннарына, яңа формалардан файдаланып, аерым игътибар күрсәтергә тәкъдим итәбез:
1. Волонтерлар, ветераннарның социаль хезмәткәрләре тарафыннан үз-үзләрен изоляцияләү шартларын билгеләү, азык-төлек, беренче чиратта кирәк булган товарлар, элемтә чаралары белән тәэмин итү максатыннан патронаж оештыру.
2. Россия Федерациясе Президентының 2020 елның 7 февралендәге Указы белән каралган пенсияләрне, социаль ярдәм чараларын, шулай ук түләүләрне үз вакытында алуга көндәлек мониторинг үткәрергә.
3. Мобиль элемтә аша хәзерге вакытта яшәүче ветераннарның хатирәләрен, язмаларын, интервьюларын җыю һәм язуны, алга таба массакүләм мәгълүмат чараларында һәм Татарстан Республикасы муниципаль берәмлегенең рәсми сайтларында урнаштыруны оештырырга.
4. Үз-үзеңне изоляцияләү шартларында гаиләләргә үз гаиләңнең тарихын өйрәнергә тәкъдим итәргә: истәлекләр, истәлекләр, хатларга иллюстрацияләр, рәсемнәр, туганнары, аларның гаилә әгъзалары - Бөек Ватан сугышы ветераннары-хатын-кызлары турында видеороликлар әзерләргә, бу мәгълүматны социаль челтәрләрдә #увойннеженецелицо хэштегы белән урнаштырырга. Иң яхшы эшләр Татарстан Республикасы Дәүләт Советында «Мәрхәмәт-Милосердие» хатын-кыз депутатлар берләшмәсе тарафыннан билгеләп үтеләчәк.

Хөрмәт белән,
Т. П. Ларионова,Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасары, «Мәрхәмәт-Милосердие " хатын - кыз депутатлар берләшмәсе җитәкчесе»