Кадерле ветераннар, тыл хезмәтчәннәре, сугыш чоры балалары!

2020 елның 8 мае, җомга

Кадерле ветераннар, тыл хезмәтчәннәре, сугыш чоры балалары!

Хөрмәтле Тукай районы халкы!

Безнең барыбыз өчен дә 9 Май – Бөек Ватан сугышында Җиңү көненә караганда мөһимрәк бәйрәм юк. Ул-һәр гаилә тарихының бер өлеше, Ватанны саклаучыларның батырлыгы, бердәмлек һәм халык рухының көче символы.

Хөрмәтле ветераннар, тыл хезмәтчәннәре, Бөек Ватан сугышы елларында Сез башкарган батырлык мәңгегә батырлык, ныклык һәм патриотизм символы булып калачак. Без сезгә бөтен кешелек хакына батырлыгыгыз өчен чиксез рәхмәтле.

Җиңү көне-буыннар бердәмлеге бәйрәме. Безнең заманда үз тарихыңны белү һәм Саклап калу бик мөһим. Бөек Җиңүнең варислары булу - югары дәрәҗә, һәм ата-бабаларыбызның батырлыгы турындагы хәтерне без гасырлар буена сакларга тиеш. Ватан бәйсезлеге өчен көрәштә һәлак булган геройларга мәңгелек истәлек һәм Дан!

Бөек Ватан сугышы ветераннарын, тыл хезмәтчәннәрен һәм Тукай муниципаль районында яшәүчеләрне Җиңү көне белән тәбрик итәм! Сезгә сәламәтлек, иминлек, тыныч тормыш һәм чәчәк ату телим. Бәйрәм белән!

Хөрмәт белән, Тукай муниципаль районы Башлыгы Ф.М. Камаев.