Башкарма директорларның – авыл хуҗалыгы кооперативлары җитәкчеләренең өченче олимпиадасында җиңүчеләр билгеле булды

2021 елның 12 феврале, җомга

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы тарафыннан оештырылган «ТатАгроЭкспо» агросәнәгать күргәзмәсе кысаларында «Казан Экспо» күргәзмә үзәге территориясендә башкарма директорларның Өченче төбәкара олимпиадасына йомгак ясалды. Чарада Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгының Авыл территорияләрен үстерү департаменты директоры урынбасары Рената Бибарсова катнашты.

Олимпиадада республика районнарының берничә дистә авыл хуҗалыгы кооперативының башкаручы директорлары, шулай ук башка төбәкләрдән килгән берничә Кооператор катнашты.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ришат Хәбипов сәламләү сүзе белән чыгыш ясады, ул быел олимпиада башка төбәкләрдән килгән коллегалар катнашында узды, дип билгеләп үтте. Әзерлеккә Чиләбе һәм Волгоград өлкәләреннән, Аланиянең Төньяк Осетия Республикасыннан һәм илебезнең башка төбәкләреннән делегацияләр килде. "Бу белемнәрне һәм компетенцияләрне синхронизацияләү процессын без алга таба да дәвам итәчәкбез», - дип билгеләп үтте ул.

Җиңүчеләргә истәлекле бүләкләр тапшырылды.1 урынны Тукай районы «Айкорм «һәм» Мусабай " кооперативларының финанс директоры Эльза Мифтахова яулады. 2 урын-Минзәлә районының «Нева» кооперативын сату буенча операторы Эвелина Зиазтдинова.Өченче урынны Азнакай районының «Баракат» кооперативы рәисе Рәмис Сәхапов һәм Чистай районының «Милк-агро» кооперативы вәкиле Марина Чебенева бүлеште.

Җиңүчеләр бишлегенә Чиләбе өлкәсеннән килгән катнашучылар да керде - Ирина Асанова һәм Булат Шантаев.

Призерларны лаеклы җиңүләре белән котлыйбыз һәм киләчәктә дә эшләрендә уңышлар телибез!