Бүген "Круглое Поле" станциясенең вокзал яны мәйданында тантаналы чара узды

2024 елның 19 сентябре, пәнҗешәмбе

Бүген «Круглое Поле» станциясенең вокзал яны мәйданында Куйбышев тимер юлының Идел-Кама төбәгендә «Дарим хорошее настроение» тимер юлының төзелү көненә 150 ел тулуга багышланган тантаналы чара узды.  Чарада Тукай районы башлыгы вазыйфаларын башкаручы Рөстәм Закиров, Идел-Кама төбәгенең территориаль идарәсе буенча Куйбышев тимер юлы башлыгы урынбасары Марс Хәйруллин, социаль мәсьәләләр буенча башкарма комитет урынбасары Юрий Васильев һәм тимер юл хезмәткәрләре катнашты.    Тукай районы башлыгы вазыйфаларын башкаручы Рөстәм Закиров тимер юлчыларны бәйрәм белән котлады. Һөнәри уңышлар һәм үсеш теләде.  Вокзал территориясендә кунаклар һәм хезмәткәрләр 150 агач утырттылар. Киләчәктә монда "Тимер юлчылар" скверын булдыру планлаштырыла.  Шулай ук яшь "РЖД" хәрәкәте киләчәк буыннар өчен вакыт капсуласын урнаштырды.