Хәрби хезмәткә чакырылырга тиешле гражданнарның һәм запастагы гражданнарны иң яхшы оештыру һәм алып бару буенча смотр-конкурска нәтиҗә ясалды

2018 елның 15 ноябре, пәнҗешәмбе

Ел саен районда 2018 елда хәрби хезмәткә чакырылырга тиешле гражданнарның һәм запастагы гражданнарны иң яхшы оештыру һәм алып бару буенча смотр-конкурс үткәрелә. Район хәрби комиссары администрациясендә узган киңәшмәдә Дамир Вәлиев конкурста җиңүчеләрне атады.

Нәтиҗә:

Авыл җирлекләре арасында: 1нче урын- Круглое Поле авыл җирлеге, II урын - Бәтке авыл җирлеге, III урын - Кнәз авыл җирлеге . Предприятиеләр һәм оешмалар арасында: I урын – «Транссервис-ЛТД», II урын - "Сәйдәшев исемендәге АХП" ҖЧҖ, III урын – «Новокам-Сервис»ҖЧҖ.

Авыл җирлекләре буенча I урын – хәрби – исәпкә алу хезмәткәре Гөлнара Зиннәтуллина(Круглое Поле поселогы), II урын – хәрби – исәпкә алу хезмәткәре Ирина Морозова (Бәткеавылы), III урын-Светлана Багаева-Кнәз авыл җирлегехәрби- хисап хезмәткәре.

Конкурста җиңүчеләр-авыл җирлекләрендә һәм оешмаларда хәрби-исәпкә алу эшләрен алып бару өчен җаваплы затлар Мактау грамоталары белән бүләкләнделәр