май, 2017 ел
29 майда 9 сәгатьтә Тукай муниципаль районы советының XV утырышы уза

23 майга авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсеннән алынган мәгълүматларга караганда, язгы чәчү 45 мең 400 гектар мәйданда башкарылган. 30 мең 900 гектарда язгы бөртекле, 10 мең гектарда азык культуралары, 860 гектарда кукуруз чәчелгән һәм 170 гектарда бәрәңге утыртылган

Җир буенча күзәтчелеге белән хәерле иртә!

Доводим сведения, что 11 мая 2017 года утверждено постановление Правительства Российской Федерации №556 «О внесении изменений в постановление Правительства Российской Федерации от 12 июля 2016 года №667».

15 май көне Круглое Поле поселогы  "Яшьлек" мәдәни узәктә  халыкара Гаилә көне уңаеннан  «Гаиләләр салават купере»дигән район  фестивале узды .

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында «2017-2020 елларга Татарстан Республикасында авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперациясен үстерү» федераль ведомство максатчан программасы буенча матди-техник базаны үстерүгә грантлар бирү өчен авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперативларын сайлап алу буенча конкурс комиссиясе утырышы булды.

Теләнче Тамак авылының янгын сүндерү постында «Ачык ишекләр көне» үтте

Балаларны юл-транспорт һәлакәтләреннән саклау максатыннан 15 майдан районда «Игътибар – балалар!» профилактик чарасы старт алды. Ул 5 июньгә кадәр дәвам итәчәк, дип белдерә район ЮХИДИ бүлеге башлыгы Шамил Ганиев.

Бай Бүләк  авылында гомер итүче тыл ветераны   Вәзирә Мөслихулла  кызы  Хабибуллинага 90 яшь тулды.