март, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Яр Чаллының шахмат-шашка клубында VII республикакүләм шахмат-шашка ярышлары буенча темпо турнирның зональ туры үткәрелде.

Мәктәп укучылары арасында фән олимпиадаларның республика туры төгәлләнде.Өч укучы районыбызга җиңү китерде һәм призер дипломнарына лаек булды.

3 апрель (сэг  09.00 - 18.00)  һәм 4 апрелькөнне  (сэг 09.00 - 20.00)  Россия Федераль салым хезмәтенең 9нчы районара инспекциясе салым түләүче физик затлар өчен Ачык ишекләр көннәре уздыра.

Иштирәк  авылында гомер итеп, бүгенге көндә  Яр Чаллы  шәһәрендә кызы Әнисәдә яшәүче  авылдашыбыз Сәхипгәрәева Рәисә Рәхмәтулла кызына  90 яшь тулды.

28 март көнне Россия Федерациясе Пенсия фонды идарәсе утырышында конкурс нәтиҗәләре игълан ителде. 2016 ел нәтиҗәләре буенча Россия Пенсия фондының Татарстан Республикасы буенча бүлеге лидер булып танылды.