Тукай муниципаль районы мөмкинлекләре чикләнгән балалар өчен  мототерапия үткәрелде

2021 елның 27 декабре, дүшәмбе

25 декабрьдә инвалидлар декадасы кысаларында Азьмушкино авылының "Наиком Арена" техник спорт төрләре стадионында сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән балалар белән мототерапия үткәрелде. «Шәфкать» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге әлеге чараны оештыруда катнашты. Мототерапиягә иң куркусыз һәм батыр балалар һәм аларның әти-әниләре җыелды. Биредә Тукай районы сәламәтлеге мөмкинлекләре чикләнгән балалар өчен икенче мототерапия узды! Балалар драйв узышчылары белән аралаштылар, квадроциклларда һәм чаналарда йөрделәр.

Мототерапия - мөмкинлекләре чикләнгән кешеләр өчен социаль хәйрия проекты. Элегрәк бу проект Италиядә генә үткәрелгән иде, ә хәзер әлеге проект Россиядә дә бар. Италиядә мототерапия үткәрүнең нигез салучысы булып бөтен сокланган Vanni Oddera булган. Ике сәгать эчендә мототерапия проекты мөмкинлекләре чикләнгән 100 дән артык кешене бәхетле итте, һәм озата барудан тагын ике тапкыр күбрәк кеше!

Тукай районы башкарма комитетына, аның башлыгы Камаевка Ф.М. аерым рәхмәт, ярдәм һәм катнашулары өчен, Яр Чаллы шәһәренең «Наик экстрим мотокросс» «Наиком Арена» ДСТКның барлык хезмәткәрләренә, кечкенә узышчыларга позитив һәм көлү диңгезе тәэмин иткән аниматорларга һәм игътибарлы мөнәсәбәт өчен рәхмәт.