Агымдагы иминләштерүче турында мәгълүматны Пенсия фондына визитыннан башка алырга була

2019 елның 17 июне, дүшәмбе

РФ Пенсия фонды сайтында онлайн режимда гражданның шәхси кабинетында Мәҗбүри пенсия иминияте буенча кайсы иминләштерүчедән пенсия тупланмалары формалашуы, шулай ук аларның гомуми суммасы нидән гыйбарәт икшен белешергә   була. Процедура нибары берничә минутны биләячәк

Гражданинның шәхси кабинетына керү өчен Бердәм идентификация һәм аутентификация системасында (алга таба - ЕСИА) теркәлергә һәм ЕПГАНЫҢ расланган хисап язмасын алырга кирәк.ЕСИА теркәлү процедурасы түбәндәге адреслар буенча тасвирланган: www.pfrf.ru һәм http://www.gosuslugi.ru/ru/info/instruction.

Хисап язмасын шулай ук Россия Почтасы, КФҮ офисларында яки Пенсия фонды идарәсендә дә расларга мөмкин. Бу Россия Пенсия фонды хезмәтләрен генә түгел, Россия Федерациясе башкарма хакимияте һәм җирле үзидарә органнары хезмәтләрен дә оператив рәвештә электрон рәвештә алырга ярдәм итәчәк.

Шәхси кабинетка кереп, "пенсия тупланмалары белән идарә итү» бүлегенә «агымдагы иминиятче турында мәгълүмат алырга" кирәк.

Агымдагы иминләштерүче турында мәгълүмат чагылдырылган:

- мәҗбүри пенсия иминияте системасында пенсия белән тәэмин итүнең сайлап алынган варианты-иминият пенсиясен яки иминият пенсиясен формалаштыру гына.

- иминиятче үзе-хәзерге вакытта пенсия тупланмалары акчалары булган оешма. Пенсия тупланмаларының сакланышын гарантияләү системасына кергән РФ Пенсия фонды яки дәүләтнеке булмаган пенсия фонды шундый оешма була ала.

- пенсия тупланмалары суммасы-эш бирүченең иминият кертемнәре, мөстәкыйль түләнгән акчалар, ана (гаилә) капиталы акчалары (сертификат хуҗасы аларны тупланма пенсиягә җибәргән очракта) һәм өстәмә иминият взнослары (әгәр алар дәүләт финанславы программасы кысаларында күчерелә икән).

Шул ук вакытта, әгәр җыелган акчалар РФ Пенсия фондында формалаша икән, аларны инвестицияләү нәтиҗәләре турындагы мәгълүматны да күрергә мөмкин. Әгәр җыелган акчалар дәүләтнеке булмаган пенсия фондында формалаша икән, пенсия тупланмаларының факттагы суммасын нәкъ менә шул фондта белергә кирәк.

Установите приложение на смартфон и работайте офлайн

Переводите в Яндекс.Браузере